• Sākums

Ķemeros talkā sakopj Vēršupītes krastus un atjauno tās tecējumu

10. septembris, 2019 pl. 10:45

Septembra pirmā sestdiena Ķemeru Nacionālajā parkā aizritēja darbīgi – Dabas aizsardzības pārvaldes un Pasaules dabas fonda rīkotajā kopīgajā talkā, iniciatīvas “Daru labu dabai” ietvaros talcinieki sakopa Vēršupītes krastus un atjaunots arī tās tecējums.


Talkā piedalījās skaistumkonkursa “Miss Scuba 2019” dalībnieces un Pasaules dabas fonda vēstniece Kristīne Garklāva kā arī mūzikas grupas “Aarzemnieki” solists Jorans Šteinhauers kopā ar draugiem no Vācijas. Talcinieki devās cīņā ar puķu sprigani - invazīvu augu, kas straujiem soļiem cenšas pārņemt Vēršupītes krastus un Dumbrāja laipas apkārtni, nomācot it visu savā ceļā. Talkā paveiktais nodrošinās, ka pavasarī Vēršupītes krastos atkal varēs vērot vizbulītes, purva purenes un citus dabiskam palieņu mežam raksturīgos augus nevis tikai vienlaidus sulīgu zaļu stublāju klājienu. “Miss Scuba” konkursa dalībnieces labus darbus Ķemeru Nacionālajā parkā veic jau otro reizi – pagājušajā gadā viņas cīnījās ar citu invazīvo sugu, arī pie ūdeņiem – krokaino rozi Jaunķemeru piekrastes kāpās. Konkursa “Miss Scuba” vīzija – caur mūsdienu sievietes skaistuma un drosmes cildināšanu pievērst uzmanību un veicināt atbalstu pasaules jūru un okeānu dabiskās vides saglabāšanai. Būtisks talkā paveiktais darbs ir bebru dambju novākšana, kas bija pilnībā nosprostojuši Vēršupītes gultni un apturējuši upītes tecējumu. “Ķemeru Nacionālajā parkā netrūkst vietu, kur bebru darbībai nekādi šķēršļi netiek likti, taču vietās, kur tā rada kaitējumu sabiedrībai nozīmīgiem objektiem – infrastruktūrai, meliorācijas sistēmām– šāda darbošanās tomēr netiek pieļauta. Tāda vieta ir arī Vēršupītes lejtece lejpus Ķemeriem, jo upīte ir galvenais ūdensceļš, kas sevī uzņem ūdeņus no purvainajiem Ķemeriem un nodrošina to plūšanu tālāk uz Slokas ezeru un Lielupi,” stāsta dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja Agnese Balandiņa. Dabas aizsardzības pārvalde pateicas Pasaules dabas fondam un visiem talciniekiem par nozīmīgu darbu veikšanu gan dabas, gan vietējās sabiedrības labā un pauž cerību, ka talcinieku netrūks arī turpmāk! Iedvesmu labajiem darbiem var smelties šeit: www.darudabai.lv

Jaunākie ieraksti

  • Saules dārza sakopšanas un izzināšanas talka
    19. apr. 2024
  • Mitrāju sakopšanas talkā līdzdarboties aicināts ikviens
    12. febr. 2024
  • Aicina pievienoties labo darbu pēcpusdienai kopā ar ģimeni Ķemeru Nacionālajā parkā
    20. okt. 2023
  • Aicina uz alejas kopšanas talku Kalsnavas pagastā
    2. okt. 2023
  • Gaujas Nacionālā parka saldūdens biotopu apsaimniekošana jubilejas zīmē
    27. sept. 2023
  • Atvasaras siena talka dabas liegumā “Vecdaugava”
    18. sept. 2023
  • Notiks pirmā talka invazīvās vārpainās korintes ierobežošanai dabas parkā “Ragakāpa”
    7. sept. 2023
  • Piekļūstamība
  • Privātuma politika
Mājaslapas saturs tiek aizsargāts un materiāls nevar tikt kopēts, izplatīts un pārpublicēts jebkurā veidā bez iepriekšēja saskaņojuma ar lapas uzturētājiem – Dabas aizsardzības pārvaldi.